PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=560189}
7,4 183 990
ocen
7,4 10 1 183990
7,0 9
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 5
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 5

Aż oczy mnie bolały od tej głupoty.
Lubie filmy akcji, ale w tym przypadku kategorią tego filmu powinna być Fantasy.
Zazwyczaj nie czepiam się, mam dystans do filmów, ale wszystko ma swoje granice.

Nawet nie pokazali wyścigu, gdy Porsche wygrali.
To mają być Szybcy i wściekli!?

ocenił(a) film na 10
Tillig

a Pudzianowski ciągnący 20 tonową ciężarówkę to tez fantastyka i ważył ledwo 150kg

ocenił(a) film na 5
Tibn

Nie wiem czy masz samochód czy nie, ale wątpię.
Jeśli tak, to zaciągnij ręczny daj gaz do dechy i zobacz co się stanie.
Koła będą kręciły się w miejscu.
Teraz wyobraź sobie że auto w filmie pociągnęło 10 tonowy sejf, ale spokojnie na ręcznym spali kapcia.

Wniosek jest taki że choćby miało moc lokomotywy to i tak nie pociągnie sejfu, bo waga samochodu nie pozwoli mu nawet drgnąć z miejsca.

ocenił(a) film na 10
Tillig

Wątpliwa jest twoja wiara

ocenił(a) film na 10
Tillig

Ale sejf nie miał ręcznego zaciągniętego :) :) :) :) :) :)

ocenił(a) film na 5
Tibn

Ale sejf był hamulcem ręcznym.
Po ocenie wiem że film Ci się podobał, ja nie czepiam się niczego oprócz tego sejfu.
Gdyby miał kółka lub ciągnęła go ciężarówka, nawet bym słowem nie pisnął na forum i ocena była by oczko wyższa, ale ta scena jest absurdalna.

ocenił(a) film na 10
Tillig

To była prowokacja z tym ręcznym ........
Trzeba zgłosić ten motyw do Pogromców mitów ciekaw jestem co by z tego wyszło .......
Gdyby każdy oglądający zwracał uwagę na każdy absurd w danym filmie to by dopiero była tragedia
Chodzi o czysta rozrywkę czy jest naciągana bardziej czy mniej to schodzi na dalszy plan .
Ja bym zaczął od tego jak oni w ogóle zamontowali tam taki ciężki sejf !!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
Tibn

Ale że jak zamontowali?

ocenił(a) film na 3
Tillig

Ta ostatnia sekwencja od momentu wjazdu do gmachu policji i kradzieży sejfu to czysta farsa.

ocenił(a) film na 6
Tillig

Samo holowanie sejfu myśle, że bez problemu ale wytarganie ze sciany to już troszke przesada :)
Co to jest 10 ton dla takich maszynek pff

ocenił(a) film na 9
Tillig

Jak zaciągnę ręczny to odjadę, każdym autem, no prawie każdym [maluchem nie dam rady]. Argument z dupy.

lakimakromedia

Tak odjedziesz jak jak ten z teorią Pudziana i 20 tonowa ciężarówka odjechał.

ocenił(a) film na 9
adik_kocik

A jak palisz gumę w miejscu? Strzał ze sprzęgła i po hamulcu. Przód trzyma, tył już nie bo nie daje rady silnikowi ...
Nie wiem o jakiej teoria piszesz. Pudzianem sie nie interesuje.

ocenił(a) film na 10
adik_kocik

oceny filmu brak ,musisz bardzo mocne emocje wywierać pisząc na forum w temacie który praktycznie już jest nieaktywny - masturbujesz się przy tym czy jesteś totalnym trollem

ocenił(a) film na 8
Tillig

Co innego nie ruszyć na ręcznym Puegeotem 406, czy innym ~100 konnym samochodem, a co innego 500-600 konnym muscle car`em, tym drugim nie jeździłem, ale sądzę, że moc jest nieporównywalnie większa ;)

ocenił(a) film na 1
Tibn

Wiesz co oznacza tarcie w fizyce?

ocenił(a) film na 10
szuler2

twój BUL dupy

ocenił(a) film na 1
Tibn

Jakby twój układ oddechowy działał tak sprawnie jak twój mózg to byś się udusił.

ocenił(a) film na 10
szuler2

kopiuj- wklej

ocenił(a) film na 1
Tibn

A ty to coś nowego wymyśliłeś, bo "ból" napisałeś z błędem, daj se spokój z trolowaniem bo to trochę żałosne wyżywać się w internecie.

ocenił(a) film na 10
szuler2

i jak tam twoje tarcie w fizyce doszedłeś w końcu do logicznego punktu ,czy dalej wszędzie napinasz poślady jak ci się film nie podoba

Tibn

Ciężarówka miała koła. Sejf nie. Łatwiej ciągnąć coś co się toczy niż coś co Cię hamuje . Ciągnij pełną taczke np ręcznie a pusta bez koła. Pomysł zanim coś napiszesz.

ocenił(a) film na 10
adik_kocik

Super porównanie taczka vs sejf , widziałeś kiedykolwiek taczkę w życiu ..."Ciągnij pełną taczke np ręcznie a pusta bez koła" no własnie gościu pomysł zanim zaczniesz coś pisać.

ocenił(a) film na 5
Tillig

zgadzam sie to juz nie jest F&F to bardziej jakas podprodukcja. Akcji chociaz bylo calkiem sporo to w zasadzie same popularne i oklepane rozwiązania. Produkcja przeceniona, taką wysoką notę ma chyba tylko przez poprzednie części

ocenił(a) film na 6
Tillig

Sejf by może i pociągnęli ale na pewno nie po asfalcie tylko szynach stalowych, asfalt by nie wytrzymał i na pewno były by ślady za nim a nie wspomnieć o przeciążeniach na zakrętach i rozwalanie sejfem banku. Myślę że można to dołączyć do takich filmów jak "Hulk" czy "Fantastyczna Czwórka" - na pewno SF !!
Mnie się może i podobał ale też uważam że za wysoka nota (moja 6/10) i to tylko za wyobraźnie reżysera.

ocenił(a) film na 1
dodomin

Mylisz SF z Fantasy ☻ Ale nie martw się filmowcy też to robią przez co w filmach SF nie ma praw fizyki, tylko od czasu do czasu wpadną z wizytą ;)

Tillig

pierwsze to były mustangi a po drugie sejf był pusty więc tez lzejszy a po trzecie oni już sobie przerobili te wozy tylko rodzi sie jedno pytanie skad mieli kase na wozy i śmieciare i sejf? może wzieli pożyczke w pro.idencie? ;)

zaza237

chargery, nie mustangi, ale też mocne i nawet cięższe ;p
oglądając takie filmy można rozsądek i wiedzę o fizyce położyć obok siebie i poczęstować chipsami ;)
mi osobiście podoba się stopniowe przejście od pięknych samochodów i szybkich dziewczyn /pierwsze 3 części/ do zbierania ekipy i obrabiania większych sonofabiczów.

ocenił(a) film na 7
Tillig

Dodam jeszcze że linka którą ciągneli ten sejf dawała radę ciąć ściany banku:)

ocenił(a) film na 6
Kris006

To ja wrzuce tu taki kwiatek:
https://www.youtube.com/watch?v=i30vZOBcsTg
Oczywiście, boeing miał koła aleudało się! a masa nieporównywalna.

W sumie jeśli udałobysię chociaż ruszyć ten sejf, to reszta jest lekko naciągana lae chyba możliwa.
Najgorsze jest pokonanie tarcia statycznego. Jak już się rusza i jest tarcie dynamiczne które wchodzi w grę jest już znacznie łatwiej.

IMHO jeśli to były na prawdę mocne silniki i dociążyli samochody troche by się koła nie ślizgały, to może to i by było możliwe.

ocenił(a) film na 9
Tillig

Dodge Charger, o ile dobrze kojarzę wersja SRT8 nie waży 1200kg. Pomyliłeś się o jakieś pół tony. Po za tym Muscle Cary maja wysoki moment obrotowy co za tym idzie nie potrzebują ogromnej mocy. Wystarczy ze pogrzebali w momencie obrotowym ;) i teraz są dwa pojazdy o wadze prawie 2 ton + ich siła. Jeśli chodzi o palenie gumy, to wydaje mi się, że nie byli tacy niedoświadczeni zwłaszcza Toretto, żeby używać zwykłych salonowych opon. Mogli sobie ogarnąć takie jak np. w pojazdach Drag Top Fuel, gdzie smażona guma zwiększa przyczepność, czy też mieszanka gumy jakiej używa się w samolotach pasażerskich typu Boeing, gdzie muszą wytrzymać konkretne przeciążenia. Tak wiec nie wydaje mi się, aby wyrwanie ze ściany(oni nie mają takich ścian jak w Polsce. U nich chaty są takie, że przyjdzie większy wiatr i domku nie ma), czy też holowanie tego sejfu było aż tak nie realne. Bardziej nie realne dla mnie jest moment, gdy ten sejf wpada w budynek i przechodzi przez niego jak nóż przez masło :/ Ta na coś musiałby trafić aż, by go zatrzymało, wtedy samochodzikom wyrwało, by cały tył :D Tak czy siak, fajnie się ogląda Film nawet z takimi przegięciami i nie realnymi zdarzeniami jak cała historia w Fast&Furious

JISAW

Fajnie to wytłumaczyłeś, szczególnie z ogumieniem które odgrywało(by) nietuzinkową rolę, jednak... Jednak to już kino akcji, a nie ścigałki ja pierwsze części :/ .

ocenił(a) film na 5
JISAW

U nich znaczy gdzie? Bo akcja dzieje się w Brazyli, nie w USA. Zresztą to był komisariat Policji, takich budynków nie stawia się z drewna.

Pomijając to, że ciężko byłoby wyrwać ten sejf ze ściany to ta linka już dawno by sie zerwała po tych wszystkich akrobacjach.

Najsłabsza część serii.

ocenił(a) film na 9
Tillig

Nie każdy film musi być do bólu realistyczny

użytkownik usunięty
kacper4008

zgadza się, film był i tak mniej dziecinny niż dzisiejsze powstające produkcje

użytkownik usunięty
Tillig

takie coś mnie nie raziło, bo w tych filmach wszystko jest możliwe, oglądam je jak serię ,,Straszny film''. Film bardzo dobry - lepszy niż szósta część (na pewno obejrzę siódmą część). Van dobrze gra, dziewczyny także dosyć ciekawe, film ma swoją fabułę, dobre plenery w Brazylii, czasami naiwne, płytki, ale raczej na plus. Film z rozmachem i dobre kino akcji.

Tillig

Jest to moooocno przekoloryzowane. Ciągnąć taki sejf? Owszem dwa Chargery dały by radę. Ale na tych zakrętach, albo wgl na nawrocie, to by poleciały za sejfem...
Tutaj jest link z tej scenki: https://www.youtube.com/watch?v=CgHqVogj2GE
Jak widać jeden Charger rusza sejf (z pomocą maszyny) więc dwa spokojnie by mogły go pociągnąć. Pytanie tylko jak długo i jak szybko? Bo po nagraniu sądzę, że po 100m auto by się ugotowało i dalej by nie pojechało :P

ocenił(a) film na 5
Tillig

W pełni się zgadzam.
Już odłóżmy na bok jałową i bezsensowną dyskusję o tym czy osobowy Peugeot nawet jakby mu silnik odrzutowy wstawiono uciągnie 10t, po asfalcie, przy ogromnym współczynniku tarcia i z prędkością zakładam bliską 100 km/h lub wiekszą.
Ale zastanówcie się ludzie jakie momenty generuje masa 10t poruszająca się z taką prędkością. tego nie wytrzymałby żaden samochód. Po prostu tak ogromne naprężenia rozerwałyby każdą konstrukcję na strzępy w mgnieniu oka. już chyba te liny miałyby większe szanse na przetrwanie. @:-)
A jeszcze weźcie pod uwagę, że w zasadzie przez cały czas ten sejf jest w stanie ciągnąć tylko jedno auto, na zmianę! To chyba nie wymaga wytłumaczenia. I każde szarpniecie z tym związane odsyła nas do tego co powyżej napisałem.
Praw fizyki, a w szczególności dynamiki ruchu się nie da przeskoczyć.

Z reszta cały film jest produkcją skierowaną tylko i wyłącznie do bezkrytycznych wielbicieli tej serii... dla których samochód stanowi suspensorium .... @:-) Bo mniejszych i większych bzdurek i nonsensów jest w tym filmie jak i całej serii bez liku @:-)

ocenił(a) film na 5
gandalfszalony

I skąd te dywagacje na temat Forda Mustanga czy Dodge Charger jak wyraźnie widać logo Peugeot'a podczas jednego z ujęć tego wyścigu. @:-)

ocenił(a) film na 4
Tillig

Tak naciągane science fiction, że aż boli. Ta scena swoją absurdalnością pogrzebała dla mnie ten film.

ocenił(a) film na 6
psysutra

Film jak film, nawet niezły, strzelanie, pościgi itp wszystko ok.
ale końcówka to już grubsza sprawa.
pomimo iż widowiskowa to fakt, tu nie ma się do czego przyczepić, że widowisko było.
Latające samochody, niszczenie otoczenia itp to się mogło podobać.
ale sam fakt sejfu na linach jest nie mniej absurdalnie głupi.
na pierwszym zakręcie ta puszka pociągnęłaby przy tej prędkości te samochodziki jak kawałki drewnianych klocków.
np scena gdy sejf wpadł do restauracji czy czego tam.
wpadłby najprawdopodobniej z obydwoma autami.
mówię najprawdopodobniej bo zakładam, że wcześniej liny by się po prostu oderwały.
jak nie ze wzmocnionego rurami podwozia aut, to z zaczepów sejfu.
no totalny absurd.
ale widowiskowy absurd.

ps. teraz muszę obejrzeć inną cz. gdzie słyszałem, że jeździ dziwna formuła 1 wyrzucająca okoliczne samochody w powietrze. hehe. kolejny bzdurny absurdalnie widowiskowy moment :D

ocenił(a) film na 8
settokaiba

Tę część jeszcze można przełknąć. Od szóstki zaczyna się prawdziwy kosmos :D Tak sobie myślę, że Fast Five to była szczytowa część tej serii, każda kolejna część stacza tą serię na dno. Czasem nie ma co przesadzać z efekciarstwem. Tutaj jeszcze było to wszystko jakoś dobrze wyważone. To co odwalili w 6 i 7 to już czyste szaleństwo.

ocenił(a) film na 6
Stachu7

dobrze że mówisz, za tydz tvn emituje 6 właśnie :D
czego mam się tam spodziewać ?
wystrzeliwanych samochodów w budynki ? :P

ocenił(a) film na 8
settokaiba

Gorzej :D

ocenił(a) film na 6
Stachu7

już chyba wiem o czym mowa. widziałem zwiastun w tv i to właśnie tutaj będzie ta wspominana wyścigówka co wyrzuca auta w górę :D także się bedzie działo hehe

użytkownik usunięty
settokaiba

Ty sobie zobacz zwiastun do 8 części, tam to dopiero jest masa absurdów.
Tego się nie da opisać słowami ;D

ocenił(a) film na 6

to to co w kinach będzie ?
to widziałem.
jakieś lodowce kurde hehe

ocenił(a) film na 9
Tillig

ciagnoles kiedys sejf samochodem ? jak nie to nie wiesz o czym mowisz - film jest realistyczny w stu procentach :)

ocenił(a) film na 3
Tillig

W pełni się zgadzam. Film extra do momentu bredni z sejfem. Jeśli macie po 10 lat to takie pierdoły przejdą. Ja uważam to za pierdołę, jak i cały film

ocenił(a) film na 10
kawasb

jeżeli jesteś w stanie to udowodnić ze tak się nie da to zrób to ,a jak nie to zamilcz bo sam wypisujesz brednie wyskakując z tekstami o 10 latkach

ocenił(a) film na 3
Tibn

Tu nie ma co udowadniać, chyba nie przeszło Ci przez myśl że scena z tym sejfem mogła być realistyczna?? Każdy z jakimikolwiek postawami fizyki bez żadnego udowadniania wie że to jest po prostu niemożliwe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones